Jaką pojemność perfum wybrać podczas zakupu?

Jaką pojemność perfum wybrać podczas zakupu?

Flakoniki perfum dostępne są w różnych wielkościach: od 15 lub 30 ml, przez najbardziej popularne 50 ml, po ogromne flakony 100 ml, a nawet 200 ml, w których sprzedawane są choćby kompozycje tworzone dla marki Calvin Klein. Jaką pojemność perfum warto wybrać? Wszystko zależy od indywidualnych upodobań i relacji, jakie masz z poszczególnymi zapachami.

Małe flakoniki perfum

30 ml perfum to wyjątkowo poręczna wielkość flakoników, które świetnie leżą w ręku, a co najważniejsze, mogę je zawsze mieć przy sobie. Zmieszczą się bowiem bez problemu w damskiej torebce, więc jeśli poczuję w ciągu dnia, że mam ochotę odświeżyć sobie poranną aplikację, mam ulubiony zapach pod ręką. Nazywane inaczej perfumetkami, flakoniki o pojemności 30 ml są dla mnie również doskonałym sposobem na dogłębne poznanie danego zapachu. Każdy nowy produkt chcę poznać bowiem w różnych sytuacjach, nie tylko w perfumeriach, gdzie atakuje mnie zbyt dużo bodźców. Zaskakujące jest również dla mnie często, w jak różny sposób odbieram te same perfumy nosząc je w słoneczne i suche dni, jesienną pluchę czy mroźne poranki. Może się okazać, że w danej sytuacji odkrywają one swoje zupełnie nowe oblicze. Perfumy o pojemności 30 ml polecam więc osobom, które lubią kolekcjonować zapachy, często sprawdzają, co nowego pojawiło się na rynku lub po prostu – dobierają aromaty w zależności od nastroju w danym dniu. Na ile starcza taka ilość pachnących płynów? Przy średnio intensywnej aplikacji zapachu – na ok. 2-3 miesiące.

Praktyczny wybór flakoników o średniej pojemności

Do najczęściej wybieranych pojemności perfum w przypadku posiadania już ulubionego zapachu należą flakony liczące 50 ml. Dostępne są na ogół w korzystnych cenach, a nawet tańsze w przeliczeniu na 1 ml niż przy mniejszych pojemnościach. Flakony mieszczące 50 ml to korzystna opcja, którą polecam osobom ceniącym sobie kilka kompozycji, bez skłonności do tworzenia kolekcji różnorodnych perfum. Posiadanie kilku flakoników 50 ml pozwala bez trudu na sezonowe zmiany zapachu. Ponadto wybór buteleczki perfum o takiej wielkości będzie znakomitym prezentem dla bliskiej osoby. Nie onieśmieli wielkością, a zarazem nie sprawi wrażenia zbyt skromnego wyboru.

Największe flakony perfum

Masz swój zapachowy znak rozpoznawczy, czyli „signature scent”, którego używasz na co dzień? To właśnie dla takich osób przeznaczone są flakony liczące sobie aż 100 lub więcej ml. Ich niewątpliwą zaletą jest także cena za 1 ml perfum, a do wad można zaliczyć… wielkość. Dużego flakonu ulubionych perfum raczej nie zapakujemy do torebki. Lepiej nie zabierać ich również do bagażu na wakacje, bo jeśli się stłucze w czasie przenoszenia torby czy walizki, nasz ulubiony zapach może zacząć przywodzić na myśl raczej przykre doznania. W takich przypadkach polecam dodatkowo zakup praktycznych atomizerów podróżnych, wykonanych z materiałów odpornych na uszkodzenia, do których przelejemy niewielką ilość perfum.

Jak widać, wybór pojemności perfum mamy szeroki i znajdzie wśród nich coś dla siebie zarówno kolekcjoner rzadkich zapachów, jak i osoba wierna tylko jednej kompozycji. Wybierajmy więc z głową i cieszmy się różnorodnością perfumiarskiego świata!


Jakie perfumy dla nastolatków kupić? Dla chłopca i dziewczynki
Porady

Jakie perfumy dla nastolatków kupić? Dla chłopca i dziewczynki

Okres wieku nastoletniego pachnie letnimi spacerami, wyjazdami na pierwsze koncerty, kolonie, a t...

Co znaczy Parfum, EDP, EDT, EDC, EDF i Eau?
Porady

Co znaczy Parfum, EDP, EDT, EDC, EDF i Eau?

W Polsce często potocznie wszystkie zapachy nazywamy perfumami. Z tego powodu wiele z nas nie zwr...

Komentarze


Brak komentarzy

Skomentuj

Sprawdź nasz Insta gram