Jak sprawdzić oryginalność perfum?

Jak sprawdzić oryginalność perfum?

Często dostaję od Was pytania, jak sprawdzić oryginalność perfum i mieć pewność, że oferta, która wydaje się być wspaniałą okazją, nie okaże się wielkim rozczarowaniem zapachowym? W dobie handlu internetowego może faktycznie sprawiać to pewne problemy, bo perfumy są produktami, które należą do najchętniej podrabianych na rynku. Podpowiem Wam jednak kilka tricków, które pozwolą Wam na odróżnienie perfum oryginalnych od podróbek.

Kod seryjny perfum

Każda buteleczka perfum oryginalnych ma na spodzie wytłoczony lub naklejony numer seryjny potwierdzający ich oryginalność. Jeżeli wpiszesz podany kod w pole jednej ze specjalnych wyszukiwarek stworzonych w celu weryfikacji kupionych perfum, wskaże ona markę i produkt. potwierdzającą ich oryginalność.

Wygląd opakowania

Perfumy to nie tylko zapach, ale cała otoczka: kampania marketingowa i opakowanie, które często bywa małym dziełem sztuki użytkowej. W przypadku najsłynniejszych firm kosmetycznych, flakoniki perfum bywały lub są projektowane przez prawdziwe gwiazdy designu i mają za zadanie wytworzyć w użytkownikach uczucie wyjątkowości po zakupie tak luksusowego przedmiotu. Zastanawiając się jak rozpoznać oryginalne perfumy, zwróćcie więc również uwagę właśnie na opakowanie, w którym się znajduje. Ważny jest nie tylko wygląd buteleczki perfum, ale również kartonika, liternictwa na nim, wytłoczeń czy nawet sposobu sklejenia folii. W przypadku perfum luksusowych marek istotny jest każdy szczegół, typu wytłoczenia, złocenia czy innego typu efekty zdobnicze.

Wygląd flakonika

Równie uważnie przyjrzyjcie się flakonikom, w których znajdują się perfumy. Powinny być one wykonane z przejrzystego szkła, ze starannie dopracowanymi korkami czy nakrętkami. Warto wcześniej sprawdzić wygląd produktu jaki kupujemy, bo część z flakoników oryginalnych perfum ma tak charakterystyczny wygląd, że bardzo trudno można podrobić ich najdrobniejsze detale. Przy okazji przyjrzyj się również kolorowi płynu perfum, który w przypadku podróbek może być także inny.

Piramida zapachowa i trwałość oryginalnych perfum

Odróżniając oryginalne perfumy od podróbek musicie zwrócić uwagę na nuty zapachowe i tzw. piramidę zapachową, jaką tworzą na skórze. W pierwszym momencie, tuż po aplikacji zapachu na skórę, będą to nuty głowy - najbardziej intensywne, często też mocno wyraziste, które jednak po chwili ustępują miejsca tzw. nutom serca stanowiącym istotę danych perfum. Po kilku godzinach na skórze pozostają natomiast wyczuwalne tzw. nuty bazowe - często będące swoistym utrwalaczem dla poprzednich woni, ale też zwykle najcieplejsze i najbardziej komfortowe w noszeniu. Zwracajcie także uwagę, jak długo utrzymuje się dany zapach - markowe, oryginalne produkty wyczuwalne są zazwyczaj przez długie godziny po ich użyciu, podróbki szybko stracą na intensywności.

Gdzie warto kupować oryginalne perfumy?

Jeżeli chcecie być pewni, że inwestujecie swoje pieniądze w oryginalne produkty, przede wszystkim dokonujcie zakupów rozważnie, wybierając sprawdzone perfumerie internetowe, cieszące się dobrymi opiniami wśród poprzednich klientów. Perfumy dostępne są w nich w dużo korzystniejszych cenach niż w perfumeriach stacjonarnych, a ich jakość jest dokładnie taka sama i będzie cieszyć Was przez długi czas. Pewnym miejscem olfaktorycznych zakupów będzie m.in. sklep internetowy Perfumy.pl, którego szeroki wybór dostępnych zapachów najlepszych marek i niższe ceny powodują, że warto dokonywać w nim wyboru zarówno znanych już perfum, jak i nowych produktów, które chcecie przetestować.


Jakie perfumy dla nastolatków kupić? Dla chłopca i dziewczynki
Porady

Jakie perfumy dla nastolatków kupić? Dla chłopca i dziewczynki

Okres wieku nastoletniego pachnie letnimi spacerami, wyjazdami na pierwsze koncerty, kolonie, a t...

Co znaczy Parfum, EDP, EDT, EDC, EDF i Eau?
Porady

Co znaczy Parfum, EDP, EDT, EDC, EDF i Eau?

W Polsce często potocznie wszystkie zapachy nazywamy perfumami. Z tego powodu wiele z nas nie zwr...

Komentarze


Brak komentarzy

Skomentuj

Sprawdź nasz Insta gram