Perfumy niszowe - co to jest i czy są drogie?

Perfumy niszowe - co to jest i czy są drogie?

Elegancki zapach podkreślający nasze wdzięki pozwala poczuć się jeszcze pewniej w wielu codziennych sytuacjach. Zarówno dla pań, jak i panów wygląd może mieć ogromne znaczenie, a unikalna woń doskonale go podkreśla. Choć na rynku dostępnych jest wiele standardowych perfum, to nie one są najbardziej cenione wśród koneserów. Taki zapach może nabyć każdy, nie ma w nich oryginalności. Dlatego sporą popularnością cieszą się perfumy niszowe. Niektórzy są w stanie zapłacić za jedną butelkę ogromne sumy. Czym są te produkty? I dla kogo są one przygotowywane?

 

Niszowe – co to znaczy?

Perfumy tego typu stanowią unikalne kompozycje zapachowe, które mają oryginalną formułę, są trudniej dostępne i jednocześnie poszukiwane przez znacznie mniejszą grupę odbiorców. Pojęcie niszowe oznacza takie, które prezentowane są w rynek jeszcze niewypełniony konkretnym produktem lub usługą. Są to produkty nastawione na klientów o wąsko skoncentrowanych potrzebach i kryteriach, którzy poszukują specyficznego towaru.

Dlaczego perfumy niszowe nadal znajdują odbiorców? Dzieje się tak ze względu na popularyzację standardowych i jednocześnie nieco nużących linii perfum, które obecnie dostępne są niemal dla każdego. Klient, który przez zapach chce w pewien sposób odróżnić się od innych, chętniej postawi na produkt niszowy o nietypowym zapachu i składzie. Stąd trwające do dziś poszukiwania ekskluzywnych wyrobów, które generują popyt.

 

Z czego produkuje się takie perfumy?

Główną cechą charakteryzującą perfumy niszowe jest nietuzinkowość... Zarówno mistrzowie awangardy, jak i niekiedy znani perfumiarze opracowują receptury produktów wykorzystując do tego innowacyjne metody.

Stawia się tutaj na oryginalność i zespojenie niestandardowych składników. W przeciwieństwie do typowych kosmetyków, opartych głównie na ekstraktach kwiatowych, nutach korzennych piżma czy owoców, niszowe perfumy mogą zaskoczyć. Łączenie zapachu lukrecji z kakao, wykorzystanie aromatów soli, wędzonej szynki czy pomidorów – wszystkie te eksperymenty mają jeden cel: przygotować produkt o niepowtarzalnym zapachu dla potrzeb klienta.

Przy produkcji perfum niszowych stawia się przede wszystkim na jakość. Marki zajmujące się takimi artykułami nie nastawiają się na dużą sprzedaż i reklamę, dlatego nie muszą wydawać pieniędzy na prowadzone kampanie. Zamiast tego mogą skupić się na przygotowaniu unikalnego zapachu ze składników, trudniej dostępnych dla typowej fabryki perfum. To dlatego produkty niszowe są tak dobre...

 

Coś dla pań i panów

Każdy, niezależnie od płci może tutaj znaleźć to, co jest najpiękniejsze... Przykładowo panom z pewnością spodobają się perfumy męskie Marc-Antoine Barrois. To wyjątkowa kompozycja paryskiego projektanta oparta na działaniu przypraw, ekstraktu z liści roślin i drzewa sandałowego. Innym cenionym produktem są perfumy męskie linii Escentric Molecules, które posiadają delikatny elegancki zapach. Jeśli chodzi o najładniejsze zapachy dla kobiet, przytaczamy 2 przykładowe produkty:

  • perfumy damskie linii Bohoboco, którą otwiera zapach Vanillia* Black Pepper,
  • perfumy damskie Chateau De La Haramain Argent zawierające ekstrakty z bergamotki, róży oraz paczuli.

 

Ile to kosztuje?

Wiemy, że niszowe perfumy mają wysoką jakość, jak zatem kształtują się ceny? Czy są drogie? Odpowiedź nie jest jednoznaczna...

Wszystko zależy od kilku czynników, do których należą: ceny składników i koszty produkcji, renomą marki, dostępność produktu oraz jego przeznaczenie. Produkty niszowe można zamówić niekiedy za ok. 200-300 zł, są jednak dystrybutorzy, którzy za pojedynczą fiolkę będą wymagać kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych. Im bardziej wyrafinowane zapachy i techniki przygotowania perfum, tym więcej produkty te kosztują. A cena podkreśla również ich unikalny charakter.


Najdziwniejsze perfumy - TOP 15 nietypowych zapachów
Perfumy

Najdziwniejsze perfumy - TOP 15 nietypowych zapachów

Kreatywność twórców perfum nie zna granic i wśród typowych, kwiatowo-owocowych czy drzewno-korzen...

Givenchy Irresistible
Perfumy

Givenchy Irresistible

Perfumy Givenchy Irresistible to jedna z nowych propozycji francuskiej firmy, która pojawiła się...

Komentarze


Brak komentarzy

Skomentuj

Sprawdź nasz Insta gram