Dior J'adore

Dior J'adore

Kolejny klasyk z końcówki XX wieku, który już od ponad 20 lat znajduje swoje miejsce na kobiecych półkach i toaletkach. Perfumy J'adore stworzone dla domu mody Dior odniosły nieprawdopodobny sukces na całym świecie, uwodząc swoim aromatem lekkich kwiatów, który stał się jednym z dominujących trendów na rynku perfumeryjnym już w wieku XXI. Dziś zdradzam, na czym polega tajemnica zapachu J'adore...

J'adore - kwintesencja kobiecości

Końcówka lat 90. w perfumach to dwa zapachowe przeboje, które wyznaczyły trendy panujące do dziś. Jeden z nich to perfumy należące do kategorii gourmand, których prekursorem stał się zapach Thierry Mugler Angel. Drugi - lekkie, kwiatowe kompozycje będące mniej lub bardziej nieudolnym naśladowaniem Dior J'adore. Stworzone przez Calice Becker perfumy zostały uznane wręcz za kwintesencję kobiecości, nie tylko dzięki sugestywnej kampanii reklamowej z udziałem przepięknej Charlize Theron - ambasadorki tego zapachu, ale również za sprawą kształtu flakonika. Przypomina on nieco grecką amforę lub kobiecy ideał piękna w kształcie liczny 8, o wąskiej talii i szerszych biodrach. Złoty korek może natomiast nasuwać skojarzenie z obręczami noszonymi przez kobiety z plemiona Kayan żyjącego w Birmie, które w ten sposób wydłużały sobie szyje. Z ciekawostek dotyczących promocji Dior J'adore dodam jeszcze, że choć najmocniej w naszej pamięci zachowały się filmy i plakaty z Charlize Theron, to pierwszą twarzą tych perfum w 1999 roku była pochodząca z Estonii modelka Carmen Kass. 

J'adore - nieskomplikowany bestseller

Sukces zapachu J'adore polega przede wszystkim na jego nieskomplikowaniu. Kompozycja wykreowana przez Calice Becker może podobać się wielu kobietom i zbierać komplementy otoczenia ze względu na swój lekki, kwiatowy charakter z subtelnymi owocowymi i wodnymi akcentami. Stworzone z inspiracji miłością perfumy marki Dior doskonale nadają się więc zarówno do noszenia w ciągu dnia, jak na specjalne wyjścia i randki, pięknie podkreślając urodę używającej ich kobiety.

Owocowe nuty J'adore można wyczuć właściwie tylko w otwarciu tych perfum, gdzie pojawiają się soczysty melon, gruszka i mandarynka, podkreślone bergamotką i białokwiatowymi akcentami magnolii, szybko dominującej w tym zestawieniu i zapowiadającej delikatną i bardzo kobiecą całość. W zmysłowym sercu na plan pierwszy wstępuje natomiast jaśmin, obok którego można wyczuć delikatne nuty konwalii nadającej tym perfumom nieco zieleni, a następnie dość wyrazistą tuberozę i lżejsze esencje fiołków, frezji oraz orchidei. Końcowe nuty serca tej kompozycji stanowi natomiast róża. W bazie J'adore wykorzystane zostały natomiast nuty jeżyny, cedru, wanilii i piżma. Jednak najmocniejszy pozostaje w nich do końca zapach jaśminu, który zdecydowanie stanowi o ich kwiatowym i przyjemnym charakterze.

Dior J'adore - kiedy używać?

Lekkość kwiatowej kompozycji J'adore mnie osobiście doskonale pasuje w dni wiosenne i wczesnoletnie. Pięknie rozwijają się wówczas na skórze i towarzyszą uczuciu beztroski, które pojawia się w nas na widok pierwszych odważniejszych przebłysków słońca.


Escentric Molecules Molecule 01
Perfumy

Escentric Molecules Molecule 01

Geza Schoen to niemiecki mistrz perfumiarstwa. Chociaż to raczej Francja jest krajem, gdzie wyrab...

Yves Saint Laurent Black Opium
Perfumy

Yves Saint Laurent Black Opium

Niewiele jest chyba osób używających perfum, które nie wiedzą, kto to jest Yves Saint Laurent. Fr...

Komentarze


Brak komentarzy

Skomentuj

Sprawdź nasz Insta gram