Calvin Klein Beauty

Calvin Klein Beauty

Calvin Klein to marka sama w sobie, która wspięła się na sam szczyt świata mody i dóbr luksusowych. To absolutne oddanie się sztuce tworzenia rzeczy pięknych. To synonim dobrego gustu i niebanalnej elegancji. Tylko w ten sposób mogłam rozpocząć ten wpis, aby oddać, choć w tak minimalistycznej formie, najwyższe uznanie, jakim darzę tę właśnie markę i stojącego za nią wybitnego Kreatora — mody i przepięknych, bajecznych wręcz zapachów.

Sukces od samego początku

Perfumy Beauty były skazane na sukces już od samego początku. A ten nastąpił w roku 2010. Nie byłby on oczywiście możliwy bez szerszej gry zespołowej. A ten współtworzyli Calvin Klein, francuska kreatorka perfum Sophie Labbe, jak również niemiecka aktorka i top modelka — Diane Kruger, która stała się ambasadorka tego zapachu.

Co skrywa w sobie Beauty?

Calvin Klein Beauty to esencja delikatności, subtelności i nienachalnej elegancji. Ta mocno kwiatowa kompozycja jest dosyć prosta, ale to właśnie dzięki tej prostocie, wpisuje się tak idealnie w purytańską filozofię marki Calvin Klein.

W nutach głowy odnajdziemy ambrę, i to ona ujawni się jako pierwsza, przelotna woń. Dalej, poczujemy wyrazisty jaśmin. Najtrwalszą podstawę, która będzie nam towarzyszyła nawet przez kilka dni, stanowi baza w postaci jałowca wirginijskiego — wyjątkowej i dosyć rzadko spotykanej rośliny w perfumeryjnym świecie.

Kiedy używam wody perfumowanej Beauty?

Jak zapewne wiecie, woda perfumowana klasyfikuje się, jeśli chodzi o jej moc, pomiędzy mocniejszymi ekstraktami z perfum, a nieco słabszymi nutami wód toaletowych. Jest więc dosyć wyrazista. Wydawać by się więc mogło, że należy jej używać raczej wieczorową porą, na wyjścia, czy bankiety.

W tym jednak przypadku mamy do czynienia z bardziej stonowaną kompozycją. To nie jest Euphoria czy Obsession! Dlatego skrapiam się nią w ciągu dnia, także w pracy, gdy chcę podarować sobie odrobinę luksusu, i poczuć się wyjątkowo, elegancko.

Czy flakon ma znaczenie?

Często słyszę pytanie, czy flakonik, w którym znajdują się perfumy ma w ogóle znaczenie? Dla mnie — oczywiście, że tak. To, jak zaaranżowana jest damska toaletka, mówi też coś o jej właścicielce. A kształt, stylistyka, kunszt wykonania perfumeryjnego opakowania, są równie istotne, jak ich zawartość.

Beauty to połączenie filigranowych, obłych kształtów, ujętych w grubym szkle. Wszystko to zanurzone jest w kolorystyce w stylu bahama yellow, zmieszanego z écru. Czy taki dizajnerski majstersztyk mógłby się nie znaleźć w mojej perfumeryjnej kolekcji?


Perfumy na jesień i zimę - 10 damskich i męskich zapachów
Perfumy

Perfumy na jesień i zimę - 10 damskich i męskich zapachów

Jesienią i zimą poszukujemy różnych sposobów na to, aby poprawić sobie nastrój. Doskonałym rozwią...

Ariana Grande Cloud
Perfumy

Ariana Grande Cloud

Naprawdę szczerze kibicuję, z mocno zaciśniętymi kciukami, wszystkim tym, którzy bez względu na w...

Komentarze


Brak komentarzy

Skomentuj

Sprawdź nasz Insta gram